FSUNK
26 Sht
fsunk

Sporti Universitar do t’i bashkohet gjysmë maratonës mbarëkombëtare “Gjilani 2022”

Sporti Universitar do të i bashkohet gjysmë maratonës mbarëkombëtare “Gjilani 2022”, e cila do të organizohet nën moton “Vrapojmë shtigjeve të...
21 Sht
fsunk

Trajneri Driton Kuka ka pranuar titullin “Doctor Honoris Causa”

Trajneri Driton Kuka ka pranuar sot titullin “Doctor Honoris Causa” nga Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina”, për kontributin e dhënë në...
20 Sht
fsunk

Kosova shënoi Ditën Botërore të Sportit Universitar

Edhe Kosova sot shënoi Ditën Botërore të Sportit Universitar. Federata e Sporteve Universitare e Kosovës ju bashkua botës, duke organizuar lojëra...
20 Kor
fsunk

“Përvojë të paharrueshme” e konsiderojnë studentët FISU Kupën Botërore Universitare në Hendboll

Kupa Botërore Universitare në Hendboll e organizuar nga Federata e Sporteve Universitare të Kosovës mblodhi në Prishtinë rreth 300 studentë-hendbollistë nga...
18 Kor
fsunk

Shpallen kampionët e FISU Kupës Botërore Universitare ne Hendboll 2022

Pas një jave adrenalinë, brohoritje, humbje dhe fitore, FISU Kupa Botërore Universitare në Hendboll u kurorëzua me ekipet fituese. Kjo kupë...
16 Kor
fsunk

Ekipet e UP-së luajnë për medalje në Kupën Botërore Universitare në Hendboll

Për një javë rresht, në palestrën “1 Tetori” dhe në Pallatin e Rinisë dhe Kulturës, FISU Kupa Botërore Universitare në Hendboll...