FSUNK
26 Sht

Sporti Universitar do të i bashkohet gjysmë maratonës mbarëkombëtare “Gjilani 2022”, e cila do të organizohet nën moton “Vrapojmë shtigjeve të Agimit”. Maratona do të organizohet me datë 13 nëntor 2022.   Ju ftojmë të aplikoni për të u bërë pjesë e këtij aktiviteti përmes linkut: APLIKO   Kliko për më shumë informata: https://www.facebook.com/events/1243579696212965/?ref=newsfeed Eja…

21 Sht

Trajneri Driton Kuka ka pranuar sot titullin “Doctor Honoris Causa” nga Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina”, për kontributin e dhënë në fushën e sportit dhe në njohjen e Kosovës në arenën ndërkombëtare. Kuka është propozuar për këtë çmim nga dekani i Fakultetit të Edukimit Fizik dhe Sportit, prof. asoc. dr. Musa Selimi dhe senati i…

20 Sht

Edhe Kosova sot shënoi Ditën Botërore të Sportit Universitar. Federata e Sporteve Universitare e Kosovës ju bashkua botës, duke organizuar lojëra në tri sporte: BeachVolley Mix Basketboll 3×3 (Femra & Meshkuj) Futsall (Meshkuj) Studentët pjesëmarrës në këto lojëra i përshëndeti u.d. Presidenti i FSUNK-së, Gani Ibrahimi. Ai i falënderoj studentët për gjallërinë që po i…