FSUNK
13 Mar

Njoftim – Xhiro e II-të e Ligës Universitare në Futsal

Xhiro e II-të e Ligës Universitare në Futsal na pret këtë javë.  Ky është orari i ndeshjeve që do të zhvillohen...
07 Mar

Momente interesante solli sot java e I-rë e Ligës Universitare në Futsall

Shumë momente interesante solli sot java e I-rë e Ligës Universitare në Futsall. Ardit Lahu & Dielli Brovina sollën spektakël duke...
07 Mar

Në sallën “1 Tetori” në Prishtinë sot u shënua hapja zyrtare e Ligës Universitare në Futsall

Personalitete të rëndësishme të sportit, si dhe përfaqësues universitetesh dhe institucionesh, morën pjesë në këtë ngjarje, të cilët përcollën mesazhin për...
11 Jan

FSUNK-ja shpërblen me mirënjohje studentët dhe partnerët e sportit universitar gjatë vitit 2023

Studentë dhe partnerë të sportit universitar, dje u shpërblyen për kontributin e tyre të dhënë për avancimin e sportit tek studentët...
18 Dhj

Studentet e Universitetit të Prishtinës kampione në garën në volejboll të mbajtur në Dubrovnik – Kroaci

Me datë 17.12.2023 u rrumbullakësua udhëtimi jonë në Kroaci me një sukses të madh, Universiteti i Prishtinës mori vendin e parë...
27 Nën

Me sport festuam 28 Nëntorin

Për nder të Festës së Flamurit – 28 nëntorit, FSUNK-ja organizoi turneun mbarëkombëtar në basketboll 3×3. Në një atmosferë brilante, të...
20 Nën

Turneu në basketboll 3X3 për nder të Festës së Flamurit

Për nder të festës Kombëtare të Flamurit, me 25 nëntor duke filluar nga ora 12:00 pranë palestrës të Fakultetit të Edukimit...
05 Nën

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” merr dy çmime në Kampionatin e 8-të Botëror Ndëruniversitar – Parisi 2023

Kampionati i 8-të Botëror Ndëruniversitar, Parisi 2023 qe u mbajt nga data 1 deri me 5 nentor 2023, Universiteti i prishtines...