FSUNK
22 Shk

Ti që karatenë e ke pasion – mos humb shansin dhe bëhu pjesë e Kampionatit të Karatesë për studentë! Mundësia për gara interesante në karate, po vjen tek ju falë organizimit të Kampionatit të Karatesë nga FSUNK-ja dhe Federata e Karatesë e Kosovës. Ky kampionat do të nis me 6 mars 2022 dhe do të…

16 Shk

Pavarësinë e pritëm me lojëra. ⚽ Për nder të përvjetorit të 14 të Pavarësisë së Kosovës, 14 ekipe studentësh garuan në turneun “Ejup Statovci”. ⭐ 🏆 Trofeun e turneut e fitoi Ekipi 9 (Fatlum Pishtani), nga Fakultetit të Edukimit Fizik dhe Sportit i Universitetit të Prishtinës (FEFS-UP), i dyti i kompeticionit u rendit Ekipi 11…

08 Shk

Në përvjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, së bashku me Organizatën Studentore “Reforma”, Federata e Sporteve Universitare e Kosovës po organizon turne në futsall. Turneu “Ejup Statovci”, që mëton të bëhet tradicional, do të mbahet në vigjilje të Ditës së Pavarësisë, me datë 16 shkurt 2022, me fillim nga ora 15:00, në Fakultetin e…