FSUNK
10 Dhj

Presidenti Musa Selimi sot ishte i ftuar në RTK

Presidenti Musa Selimi sot ishte i ftuar në RTK për të informuar më shumë rreth Kampionatit Botëror Universitar në Hendboll 2022,...
10 Dhj

FSUNK uron përzemërsisht Komitetin Olimpik të Kosovës në 5 vjetorin e pranimit në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar

Federata e Sporteve Universitare e Kosovës uron përzemërsisht Komitetin Olimpik të Kosovës në 5 vjetorin e pranimit në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar....
06 Dhj

Kosova organizatore e Kampionatit Botëror Universitar në Hendboll 2022!

Sot, Federata e Sporteve Universitare e Kosovës ka pranuar konfirmimin zyrtar që FSUNK-ja do të jetë organizatore e Kupës Botërore Universitare...
26 Nën

FSUNK bashkëndjenë me familjarët e viktimave dhe të prekurve nga tërmeti në Shqipëri

Federata e Sporteve Universitare të Kosovës bashkëndjenë me familjarët e viktimave dhe të prekurve nga tërmeti në Shqipëri. Më shumë se...
sqAlbanian
en_GBEnglish sqAlbanian