FSUNK
11 Mar

Njoftim për xhiron e dytë të Ligës Universitare në sportet Futsal dhe Volejboll

Më poshtë ju paraqesim xhiron e dytë të Ligës Universitare në sportet Futsal dhe Volejboll. Transporti për ekipet e UP në...
06 Mar

Rezultatet e ndeshjeve të zhvilluara – Ligat universitare

Në linqet e poshtëshenuara gjeni rezultatet e ndeshjeve të zhvilluara në ligat universitare me datë 5 mars 2020: REZULTATET – FUTSAL(M)...
05 Mar

FSUNK inauguron Ligat Universitare

Federata e Sporteve Universitare e Kosovës ka inauguruar sot Ligat Universitare në futsal (M), volejboll (F) dhe ping-pong (F & M)....
04 Mar

Ftesë

Ftohen të gjitha ekipet e përzgjedhuara dhe përfaqësuesit e tyre se me datë 05.03.2020, në ora 10:00 të jenë në ceremoninë...
17 Shk

FSUNK uron 17 shkurtin – Ditën e Pavarësisë së Kosovës

Me rastin e festës së 17 shkurtit – Ditës së Pavarësisë së Kosovës, presidenti i Federatës së Sporteve Universitare të Kosovës,...
29 Jan

FSUNK-ja lidh memorandum të bashkëpunimit me Shoqatën e Gazetarëve Sportiv të Kosovës

Aktivitetet e saj, Federata e Sportit Universitar të Kosovës i ka vazhduar me nënshkrimin e memorandumit të bashkëpunimit me Shoqatën e...
15 Jan

Venita Smakaj emërohet sekretare e përgjithshme e FSUNK-së

Bordi Ekzekutiv i FSUNK-së, në mbledhjen e mbajtur dje, me datë 14 janar 2020, në zyrat e federatës, në bazë të...
11 Dhj

FSUNK mbajti drekën e fundvitit, ku me mirënjohje u shpërblyen kontributorët

Me bashkëpunëtorë e miq, Federata e Sporteve Universitare sot mbajti dreken e fundvitit, ku me mirënjohje u shpërblyen kontributorët kryesorë në...
sqAlbanian
en_GBEnglish sqAlbanian