FSUNK

Kampionati i 8-të Botëror Ndëruniversitar, Parisi 2023 qe u mbajt nga data 1 deri me 5 nentor 2023, Universiteti i prishtines mori pjese me ekipin e femrave dhe meshkujve në futsall.
Në konkurrencën e futsallit për femra, ekipi i Universitetit të Prishtinës fitoi vendin e parë .
Ekipi i Universitetit të Prishtinës arriti të siguronte vendin e dytë në kategorinë e futsall për meshkuj.

Ky organizim ka qenë i mbështetur edhe nga FSUNK.

 

 

 

5 Nëntor, 2023

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.