FSUNK

Sot, Federata e Sporteve Universitare e Kosovës ka pranuar konfirmimin zyrtar që FSUNK-ja do të jetë organizatore e Kupës Botërore Universitare në Hendboll, për vitin 2022.

Ndonëse federatë e re, FSUNK-ja ka dëshmuar vullnetin dhe aftësinë e saj dhe të shtetit të Kosovës, për të sjellë në vendin tonë një kampionat të rëndësishëm botëror, nën koordinimin e Federatës Ndërkombëtare të Sportit Universitar.

Urime! 🙌 🌎

6 Dhjetor, 2019

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.