FSUNK
27 Nën

Për nder të Festës së Flamurit – 28 nëntorit, FSUNK-ja organizoi turneun mbarëkombëtar në basketboll 3×3. Në një atmosferë brilante, të 12 ekipet pjesëmarrëse nga universitete dhe kolegje vendore, si dhe nga universitete nga Shqipëria, garuan për vendet e para të këtij turneu, i cili u përcoll me shumë entuziazëm nga studentët.   Fituesit e…

26 Maj

Ngjarjet studentore janë përherë të mbushura me shumë entuziazëm. I tillë ishte edhe turneu i Volejbollit MIX që u mbajt në hapësirat e Qendrës së Studentëve.  Së bashku me Universiteti i Prishtinës, Parlamenti Studentor i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” dhe Qendra e Studenteve-Prishtine, të rinjtë garuan për trofeun e kësaj gare, e ku fitues…

14 Pri

Studentë të universiteteve dhe kolegjeve anëtare të FSUNK-së, garuan për kampionin e tenisit universitar.   Këtë aktivitet e përshëndetën edhe presidenti i FSUNK-së, Gani Ibrahimi, anëtari i Bordit, njëherësh dekani i Fakultetit të Edukimit Fizik dhe Sportiv në UP, Musa Selimi, përfaqësuesi nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Enver Tahiraj dhe koordinatori i turneut,…

26 Sht

Sporti Universitar do të i bashkohet gjysmë maratonës mbarëkombëtare “Gjilani 2022”, e cila do të organizohet nën moton “Vrapojmë shtigjeve të Agimit”. Maratona do të organizohet me datë 13 nëntor 2022.   Ju ftojmë të aplikoni për të u bërë pjesë e këtij aktiviteti përmes linkut: APLIKO   Kliko për më shumë informata: https://www.facebook.com/events/1243579696212965/?ref=newsfeed Eja…

06 Mar

FSUNK, së bashku me Federatën e Karatesë organizuan sot Kampionatin Universitar në Karate. Studentë të universiteteve dhe kolegjeve të vendit i dhanë gjallëri sallës “1 Tetori”, duke garuar për të parin e këtij kampionati. Shpërblimet për të kampionët u ndanë nga përfaqësues të të dyja federatave, znj. Venita Smakaj, FSUNK, z. Nazmi Gashi – FKK…

07 Dhj

Studentët pjesë e FSUNK-së, përmes një sesioni informues të mbajtur nga Kosovo Rugby Federation, u informuan rreth këtij sporti. Përfaqësues nga KRF-ja prezantuan para studentëve një përmbledhje të rregullave kryesore dhe njohurive të përgjithshme të sportit të ragbit. Me anë të këtij aktiviteti është synuar që të rinjtë të mësojnë më shumë rreth sportit të…